Halle. Hurkacz zmierzy się z partnerem deblowym

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz rozpocznie zmagania w Halle od konfrontacji z Felixem Auger-Aliassime’em. Polak i Kanadyjczyk stworzą również parę w rywalizacji deblowej. Łukasz Kubot wystąpi w duecie z Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Hurkacz przybył do Halle ze Stuttgartu, gdzie odpadł z rywalizacji singlowej w drugiej rundzie. Jego pierwszym przeciwnikiem w rozpoczynającym się Noventi Open będzie finalista Mercedes Cup, a zarazem dobry znajomy Polaka, Felix Auger-Aliassime. Zwycięzca tego pojedynku może spotkać się w drugiej rundzie z Rogerem Federerem. Pierwszym rywalem Szwajcara będzie Białorusin Ilya Ivashka.

Hurkacz i Auger-Aliassime zaczną jednak zmagania w Halle od meczu w grze podwójnej. Dotychczas Polak i Kanadyjczyk siedmiokrotnie łączyli siły w deblu. Po raz pierwszy wystąpili wspólnie w imprezie rangi ATP 500 w Rotterdamie w lutym 2020 roku. Dziewięć miesięcy później sięgnęli po tytuł w zawodach Masters 1000 w Paryżu, pokonując po drodze między innymi Roberta Faraha i Horacio Zeballosa, Łukasza Kubota i Marcelo Melo oraz Mate Pavicia i Bruno Soaresa. W pierwszym meczu w Halle ich rywalami będą Karen Chaczanow i Andriej Rublow. To starcie zaplanowano nie przed godziną 16 w poniedziałek. Co ciekawe, Rosjanie także staną po przeciwnych stronach siatki w pierwszej rundzie singla.

W grze podwójnej zagra również Łukasz Kubot. Pierwotnie tenisista z Bolesławca zgłoszony był do zawodów z Marcelo Melo. Brazylijczyk zrezygnował jednak z występu zarówno w Stuttgarcie, jak i w Halle. Podczas Mercedes Cup, w wyniku przeparowania, Kubot wystąpił w parze z Hurkaczem. W tym tygodniu połączenie to nie było możliwe, jako że wrocławianin zgłoszony był już do imprezy z Auger-Aliassime’em. Nasz najlepszy deblista zagra zatem w parze z Edouardem Rogerem-Vasselinem. Polsko-francuska para ma w pierwszej rundzie wolny los. Ich pierwszymi przeciwnikami będą Rohan Bopanna i Divij Sharan lub Radu Albot i Nikołoz Basilaszwili.