Halle. Kolejne zwycięstwo Hurkacza i Auger-Aliassime’a

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime zameldowali się w ćwierćfinale turnieju rangi ATP 500 w Halle. Polak i Kanadyjczyk pokonali rozstawionych z numerem „4” Wesleya Koolhofa i Jean-Juliena Rojera 7:6(5), 6:3.

Mistrzowie Rolex Paris Masters 2020 udowadniają występem w Niemczech, że tworzą zgrany duet i sukces odniesiony na hali we Francji nie był przypadkiem. W pierwszej rundzie Noventi Open Hurkacz i Auger-Aliassime pokonali grającą od ponad pięciu lat razem parę Karen Chaczanow – Andriej Rublow, a dzisiaj okazali się lepsi od wysoko notowanych holenderskich przeciwników.

Pierwsza partia toczyła się zgodnie z kolejnością serwowania i ostatecznie została rozstrzygnięta w tie-breaku. W dziewiątym gemie pojawiły się wprawdzie trzy szanse na objęcie prowadzenia z przewagą przełamania przez polsko-kanadyjską parę, lecz decydujący punkt przy stanie 40:40 padł łupem serwujących. Pierwszą małą przewagę w tie-breaku wypracował Auger-Aliassime na returnie przy podaniu Koolhofa. Dobry bekhendowy return i forhendowe zagranie poskutkowały wolejowym błędem Holendra. Rywale zdołali jeszcze wyrównać stan na 5-5, lecz kolejne dwa punkty ponownie powędrowały na konto naszej pary.

Druga odsłona od początku układała się lepiej dla triumfatorów Rolex Paris Masters. Pomimo niewielkich kłopotów z domknięciem trzeciego gema, dzięki dobremu drugiemu podaniu Polaka i wykończeniu akcji przez Kanadyjczyka, na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:0. Ta przewaga okazała się wystarczająca i po godzinie i dwudziestu czterech minutach Hurkacz i Auger-Aliassime wygrali drugą partię 6:3 i awansowali do ćwierćfinału zawodów. W walce o półfinał zmierzą się oni z Jonathanem Erlichem i Lloydem Harrisem.


Wyniki

Druga runda debla

Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) – Wesley Koolhof, Jean-Julien Rojer (Holandia, 4) 7:6(5), 6:3