Halle. Nie będzie meczu z Federerem

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz nie będzie miał okazji zmierzyć się z Rogerem Federerem w drugiej rundzie turnieju Noventi Open 2021. We wtorek wrocławianin nie znalazł sposobu na Felixa Augera-Aliassime i przegrał szósty mecz z rzędu.

O losach pierwszej partii zadecydowało pojedyncze przełamanie, która Kanadyjczyk zdobył na 4:2. W szóstym gemie reprezentant Polski popełnił kilka prostych niewymuszonych błędów i oddał podanie do zera.

Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. W czwartym gemie 24-latek z Dolnego Śląska wypracował sobie dwa pierwsze „breakpointy” w meczu, ale tenisista z Kraju Klonowego Liścia obronił się i utrzymał podanie. Później obaj tenisiści pewnie wygrywali własne serwisy aż do wyniku 5:5. W jedenastym gemie błąd z forhandu Hurkacza dał dwie okazje na przełamanie Kanadyjczykowi, który wykorzystał już pierwszą. Po zmianie stron Auger-Aliassime nie zmarnował atutu własnego serwisu i po 81 minutach walki zamknął spotkanie.

20-latek z Montrealu zmierzy się teraz z dziesięciokrotnym mistrzem niemieckich zawodów Rogerem Federerem. Hurkacz z kolei przegrał szósty mecz z rzędu. Polakowi w Halle została jeszcze rywalizacja w grze podwójnej. Razem z Augerem-Aliassime w ćwierćfinale debla zmierzą się z Wesley’em Koolhofem i Jeanem-Julienem Rojerem.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Felix Auger-Aliassime (Kanada) – Hubert Hurkacz (Polska) 6:3 7:5