Halowe Mistrzostwa Polski. Oczachowska i Żuk ze złotymi medalami

/ Szymon Adamski , źródło: własne , foto: PZT

Julia Oczachowska i Kacper Żuk zostali halowymi mistrzami Polski. Dla obojga to świetny prognostyk przed rozpoczynającym się sezonem, a także najlepsze z możliwych zwieńczenie zmagań w 2018 roku. W grze podwójnej triumfowały najwyżej rozstawione duety: Anna Hertel z Anastazją Szoszyną i Karol Drzewiecki z Szymonem Walkowem.

Oczachowska została rozstawiona w Bytomiu z numerem dwa. Od początku spisywała się solidnie i do półfinału awansowała bez straty seta. Później zaczęły się schody. Oczachowska podołała jednak zadaniom i najpierw pokonała 4:6, 6:3, 6:1 Aleksandrę Wierzbowską, a później, w meczu o tytuł zwyciężyła 7:6(6), 6:7(2), 6:2 Annę Hertel. Finałowy pojedynek był wyjątkowo wyrównany. Dość powiedzieć, że był to jedyny mecz z dwoma tie-breakami w kobiecej drabince.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się rozstawiony z numerem jeden Kacper Żuk. Jego droga po złoty medal była niemal identyczna co Oczachowskiej. Zaczęło się od trzech wygranych meczów w dwóch setach, natomiast w półfinale i finale przeciwnicy wyżej zawiesili poprzeczkę. Żuk dał sobie jednak radę i pokonał zarówno Wojciecha Marka (6:4, 3:6, 6:3), jak i Karola Drzewieckiego (6:2, 4:6, 6:1).

Drzewiecki był bliski wywalczenia dubletu, ponieważ w sobotę cieszył się ze zwycięstwa w grze podwójnej. Razem z Szymonem Walkowem zostali rozstawieni z numerem jeden, a co więcej w pierwszej rundzie mieli ,,wolny los”. Pierwszy mecz rozegrali zatem dopiero w ćwierćfinale. Jeszcze później do rywalizacji przystąpiły Anna Hertel i Anastazja Szoszyna, czyli zwyciężczynie turnieju gry podwójnej kobiet. One po raz pierwszy wyszły na kort w półfinale. W finałach zwycięskim parom wiodło się różnie. Walków z Drzewieckim stoczyli zacięty bój z Michałem Mikułą i Yannem Wójcikiem (6:4, 3:6, 10-7), natomiast Hertel i Szoszyna gładko pokonały Zuzannę Szczepańską i Aleksandrę Wierzbowską (6:1, 6:3).


Wyniki

Finał singla kobiet:
Julia Oczachowska, 2 – Anna Hertel, 3 7:6(6), 6:7(2), 6:2

Finał singla mężczyzn:
Kacper Żuk, 1 – Karol Drzewiecki 6:2, 4:6, 6:1

Finał debla kobiet:
A. Hertel, A. Szoszyna, 1 – Z. Szczepańska, A. Wierzbowska 6:1, 6:3

Finał debla mężczyzn:
K. Drzewiecki, S. Walków, 1 – M. Mikuła, Y. Wójcik, 4 6:4, 3:6, 10-7