Hamburg. Carreno Busta z największym tytułem w karierze

/ Dominika Opala , źródło: własne/ www.atptour.com, foto: AFP

Pablo Carreno Busta nie miał sobie równych podczas European Open w Hamburgu. Hiszpan zdobył najcenniejszy tytuł w karierze bez straty seta. W finale pokonał Filipa Krajinovicia 6:2, 6:4. 

Pablo Carreno Busta kontynuuje dobre występy na mączce w tym roku. Hiszpan wygrał w niedzielę 17. pojedynek w sezonie na tej nawierzchni i zdobył na niej drugi tytuł w 2021 roku, czego dokonał po raz pierwszy w karierze. Przez cały turniej 29-latek z Gijon prezentował równą i solidną dyspozycję, którą pokazał także w finale.

O tytuł Carreno Busta zmierzył się z Filipem Krajinoviciem. Było to drugie spotkanie tych tenisistów i drugie zwycięstwo zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego. Pierwsze odniósł w 2013 roku w Poznaniu. Od początku meczu to Hiszpan dominował w każdym elemencie gry, a szczególnie było to widoczne w punktach po jego pierwszym serwisie. Serb stracił podanie w trzecim i siódmym gemie, sam natomiast nie miał ani jednej szansy na odrobienie strat. Tym samym po 37 minutach to mieszkaniec Barcelony był bliżej końcowego triumfu.

W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, choć to nadal Carreno Busta kontrolował przebieg spotkania, na co pozwolił mu break wywalczony w pierwszym gemie. Do końca pojedynku Hiszpan nie oddał tej przewagi i po 83 minutach świętował najważniejsze zwycięstwo w karierze. Podopieczny Samuela Lopeza premierowo triumfował w imprezie rangi ATP 500, a ogólnie jest to szósty tytuł Hiszpana w tourze. Carreno Busta jest pierwszym reprezentantem swojego kraju od 2015 roku, który zwyciężył w Hamburgu. Wówczas był to Rafael Nadal.

Z kolei Krajinović zagrał w czwartym finale w karierze i czwarty raz schodził z kortu pokonany.


Wyniki

Finał singla:

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 2) – Filip Krajinović (Serbia, 6) 6:2, 6:4