Hamburg. Już tylko Rublow i Tsitsipas pozostali w walce o tytuł

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.atptour.com/, foto: AFP

Andriej Rublow pokonał w półfinale Caspera Ruuda w godzinę i dwadzieścia pięć minut. Jutro Rosjanin stanie do walki o obronę tytułu. A jego rywalem będzie Stefanos Tsitsipas.

Zapowiadało się emocjonująco, a skończyło bardzo szybko. Andriej Rublow nie dał żadnych szans Norwegowi. W obu setach Rosjanin szybko wypracowywał sobie przewagę z zapasem breaka. Ruud tylko raz dobrał się do serwisu rywala, ale to było zbyt mało. Po godzinie i dwudziestu pięciu minutach w finale zameldował się Rublow.

– To mój pierwszy raz, kiedy dwa lata z rzędu dotarłem do finału na tym samym turnieju – powiedział Rublow. – Na razie jest to dla mnie najbardziej wyjątkowy turniej. Zobaczymy, jak to będzie jutro – dodał.

Obecny sezon jest znakomity dla Rosjanina, wygrał aż 24 mecze przy tylko 6 porażkach. W cyklu ATP w 2020 roku tylko Novak Dżoković może pochwalić się większą liczbą zwycięstw – 31.

A już jutro o poprawę tego znakomitego bilansu Andriej Rublow powalczy w wielkim finale ze Stefanosem Tsitsipasem. Grek w drugim półfinale i trzysetowym boju pokonał Cristiana Garina. Problemy dla dla zawodnika z Europy urodził się w drugim secie, którego ostatecznie przegrał.

Dla Rublowa będzie to siódmy finał turnieju ATP. Do tej pory wygrał cztery tytuły. Tsitsipas zagra dwunasty mecz o najwyższą stawkę, z pięciu dotychczasowych wychodził zwycięsko.

 

 


Wyniki

Półfinały singla:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) – Cristian Garin (Chile) 7:5, 3:6, 6:4

Andriej Rublow (Rosja, 5) – Casper Ruud (Norwegia) 6:4, 6:2