Hamburg. Majchrzak zagra o ćwierćfinał

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Kolejny krok w Hamburgu wykonał Kamil Majchrzak. Polak pokonał w drugiej rundzie turnieju rangi ATP Challenger Tour Yannicka Madena 6:4, 6:4. Teraz już spokojnie czeka na mecz z Nikolą Milojeviciem, a jego stawką będzie awans do ćwierćfinału.

Mecz rozpoczął się od gemów granych pod dyktando serwujących. Dopiero od stanu 2:2 nastąpiła seria czterech przełamań z rzędu. Maden dwukrotnie wychodził na prowadzenie z zapasem breaka. Jednak Piotrkowianin szybko te straty odrabiał. Później Majchrzak wreszcie wygrał przy własnym podaniu, a w dziesiątym gemie zadał decydujący cios. W pięciu punktach przełamał Niemca i tym samym zapisał seta na swoje konto.

Druga odsłona to trudne gemy Polaka, który musiał bronić czterech break pointów. Maden serwował lepiej i nie doprowadzał nawet do stanu równowagi. Działo się tak do ósmego gema. Wówczas pierwsze problemy miał Niemiec, z których wyszedł obronną ręką. Jednak znów decydujący okazał się gem dziesiąty. Majchrzak miał premierową okazję na przełamanie i przy okazji piłkę meczową. I bardzo szybko z niej skorzystał. Po godzinie i czterdziestu sześciu minutach zameldował się w kolejnej rundzie.

Był to trzeci mecz bezpośredni Majchrzaka i Madena. W 2018 roku wygrał Polak 2:0, ale już podczas Indian Wells 2019 lepszy był Niemiec.

W walce o ćwierćfinał rywalem naszego reprezentanta będzie, rozstawiony z numerem7, Nikola Milojević.

Jeśli chodzi o Kamila Majchrzaka to oprócz obowiązków singlowych w Hamburgu gra również w deblu. Jego partnerem jest Marc-Andrea Huesler. Wczoraj Polak i Szwajcar udanie rozpoczęli turniej gry podwójnej, bowiem pokonali po super tie breaku Maxime’a Cresseya i Albano Olivettiego. Teraz czekają na kolejnych rywali, którzy zostaną wyłonieni jeszcze dziś.


Wyniki

Druga runda singla:

Kamil Majchrzak (Polska, 1) – Yannick Maden (Niemcy) 6:4, 6:4

Pierwsza runda debla:

K. Majchrzak, M-A. Huesler (Polska, Austria) – M. Cressy, A. Olivetti (USA, Francja) 6:7(2), 6:4, 10-4