Hamburg. Mistrzyni wielkoszlemowa za mocna dla Fręch

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Tuż po zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski po raz trzeci z rzędu, Magdalena Fręch udała się do Hamburga na turniej rangi WTA 250. Polka nie zdołała jednak awansować do ćwierćfinału, w drugiej rundzie musiała uznać wyższość Barbory Krejcikovej.

Po zakończeniu zmagań na nawierzchni trawiastej, część tenisistów jeszcze na chwilę powróciła na korty ziemne. Magdalena Fręch wygrała w ubiegłym tygodniu bez straty seta rozgrywane w Bytomiu Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. Od razu po zakończeniu rywalizacji z innymi polskimi tenisistkami, przeniosła się ona do Niemiec, powalczyć o punkty do rankingu WTA.

W pierwszej rundzie imprezy rozgrywanej w Hamburgu Polka zmierzyła się z Anną Kalinską. Po wygranym przez naszą tenisistkę pierwszym secie, rywalka poddała mecz. We wtorek Fręch czekało trudniejsze zadanie. W starciu o miejsce w ćwierćfinale imprezy jej rywalką była triumfatorka Roland Garros 2021, Barbora Krejcikova.

Początek spotkania Polki z Czeszką wyglądał obiecująco. Na konto naszej reprezentantki zostały zapisane pierwsze trzy gemy. Od tego momentu Krejcikova weszła jednak na wyższy poziom i wygrała dwanaście gemów z rzędu. Wygląda na to, że 26-latka urodzona w Brnie powoli odnajduje formę po kontuzji oraz zakażeniu koronawirusem, które wykluczyły ją z kilku imprez w tym sezonie.

Następnym startem Magdaleny Fręch będzie turniej BNP Paribas Poland Open, który odbędzie się w Warszawie w dniach 25-31 lipca.

Magdalena Fręch (Polska) – Barbora Krejcikova (Czechy, 3) 3:6, 0:6