Hamburg. Rublow blisko powtórki z 2019 roku

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.atptour.com/, foto: AFP

Andriej Rublow wykonał kolejny krok w kierunku finału, w którym rok temu dopiero musiał uznać wyższość Basilaszwiliego. Dziś Rosjanin pokonał Roberto Baustista Aguta 6:2, 7:5. Awans wywalczyli także Tsitsipas, Ruud i Garin.

Rok temu Rublow szedł jak burza i dopiero w finale podczas turnieju w Hamburgu przegrał z Nikolozem Basilaszwilim. Wówczas Gruzin był w wielkiej formie. Teraz gra bardzo słabo. Natomiast Rosjanin znów jest mocny w niemieckim turnieju. Dziś w godzinę i trzydzieści minut poradził sobie z Roberto Bautista Agutem. Na szczególną uwagę zasługuje 30 wygrywających uderzeń Rosjanina.

W półfinale Rublow zagra z Casperem Ruudem. Ugo Humbert postawił się dziś Norwegowi, ale ostatecznie był w stanie wygrać tylko honorowego seta.

Drugi raz przygodę z turniejem w Hamburgu zakończył Alexander Bublik. Już w drugiej rundzie eliminacji przegrał z Tommym Paulem w dwóch setach. Później wszedł do głównej drabinki jako szczęśliwy przegrany. A tam dość łatwo ogrywał Alberta Ramosa i Felixa Auger-Aliassime’a. Dopiero dziś zatrzymał się na pojedynku z Cristianem Garinem. Chilijczyk to rewelacja ostatnich turniejów na mączce. Dziś strata seta przez zawodnika z Ameryki Południowej była już małą niespodzianką.

Jutro w walce o finał zapowiada się pasjonująca walka Garina ze Stefanosem Tsitsipasem. Grak ograł dziś Duszana Lajovicia.

– To był idealny dzień, słoneczny, dobrzy ludzie, dobra atmosfera i dobra mączka – powiedział Tsitsipas. – Duszan jest trudnym przeciwnikiem do gry na tej nawierzchni. Gra z dużą rotacją i zmienia często uderzenia. Myślę, że aby wygrać musiałem dzisiaj zrobić coś ekstra. Będę dalej ciężko pracował – dodał.

 

 


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) – Duszan Lajović (Serbia) 7:6(5), 6:2

Andriej Rublow (Rosja, 5) – Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 4) 6:2, 7:5

Casper Ruud (Norwegia) – Ugo Humbert (Francja) 7:5, 3:6, 6:1

Cristian Garin (Chile) – Alexander Bublik (Kazachstan, LL) 3:6, 6:4, 6:4