Hamburg. Spokojne zwycięstwo Majchrzaka na otwarcie

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pewnie rozpoczął Challengera w Hamburgu. Polak wykonał pierwszy krok, pokonując Roberto Marcore 6:3. 6:3. Teraz spokojnie czeka na kolejnego rywala, którym będzie Coppejans lub Maden.

W pierwszym secie rozpoczęło się od gemów rozgrywanych pod dyktando serwujących. Zmieniło się to przy stanie 2:2. Wówczas Majchrzak przełamał Włocha „na sucho”. Lekki kryzys Polaka przytrafił się w ósmym gemie, ale obronił dwa break pointy. A chwilę później poszedł za ciosem i zamknął seta przy returnie.

Druga odsłona to kontynuacja dobrej dyspozycji Piotrkowianina. Marcora bronił się ile mógł, ale w czwartym gemie po długiej walce dał się przełamać. Majchrzak dobrze serwował, praktycznie nie dając żadnych szans rywalowi. W drugiej partii tylko raz był stan równowagi. A po godzinie i dwunastu minutach Polak zamknął mecz wykorzystując drugiego meczbola.

Był to drugi mecz bezpośredni obu panów. W 2019 rok w Challengerze w Rzymie również 2:0 wygrał nasz reprezentant.

Dla Kamila Majchrzaka była to bardzo ważna wygrana. Polak przerwał złą passę. Od Roland Garros przegrał trzy mecze z rzędu, kolejno z Cecchinato, Veselym oraz Gironem.  Jednak wydaje się, że teraz wszystko wróciło do normy. W Hamburgu Majchrzak jest najwyżej rozstawionym graczem w i w następnym meczu zagra z Coppejansem lub Madenem. Wówczas stawką spotkania będzie ćwierćfinał.

 

 


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Kamil Majchrzak (Polska, 1) – Roberto Marcora (Włochy) 6:3, 6:3