Hammamet. Majchrzak bezkonkurencyjny, z drugim tytułem po przerwie!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak okazał się bezkonkurencyjny w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W niedzielnym finale Polak Jaya Clarke’a i zdobył drugi tytuł po wznowieniu zawodowej kariery.

Piotrkowianin, który w drodze do finału stracił tylko jednego seta, dobrze rozpoczął spotkanie i dzięki przełamaniu w drugim gemie odskoczył na 3:0. Jak się później okazało, to był kluczowy moment tej części meczu. Zawodnik znad Wisły przewagę utrzymał już do końca seta, choć nie obyło się bez problemów. W dziewiątym gemie Brytyjczyk wypracował sobie dwie okazje, żeby odrobić stratę. Majchrzak zdołał jednak obie zniwelować, a chwilę później wykorzystał pierwszą piłkę setową i objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie pojedynku to ponownie Polak miał inicjatywę. Wychodził na prowadzenie 2:0 i 4:2, ale rywal nie zamierzał poddawać się bez walki i odrabiał stratę. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Piotrkowianin po grze na przewagi odebrał podanie Clarke’owi na 6:5, a po zmianie stron bez straty punktu przypieczętował zwycięstwo własnym serwisem i godzinie i 40 minutach mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Kamil Majchrzak w niedzielę zdobył drugi tytuł na zawodowych kortach po powrocie z dyskwalifikacji. Miesiąc wcześniej Polak triumfował w Monastyrze, ale była to impreza niższej rangi, z pulą nagród 15 tysięcy dolarów. W przyszłym tygodniu 28-latek weźmie udział w kolejnym turnieju rozgrywanym w Hammamet.


Wyniki

Finał singla

Kamil Majchrzak (Polska, WC) – Jay Clarke (Wlk. Brytania, 4) 6:3 7:5