Hammamet. Majchrzak przed szansą na drugi tytuł po powrocie

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak zagra o tytuł w imprezie ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W sobotę Polak po zaciętym dwusetowym pojedynku okazał lepszy od Filipa Cristian Jianu i zameldował się w drugim zawodowym finale po wznowieniu kariery.

Piotrkowianin mógł zdobyć przełamanie już na początku meczu, ale w drugim gemie nie wykorzystał trzech „breakpointów”. Później na korcie warunki długo dyktowali serwujący. Przy wyniku 5:4 Majchrzak wypracował sobie piłkę setową przy podaniu rywala, ale Rumun się obronił. Utrzymał podanie i wyrównał na 5:5. O losach seta zadecydował dwunasty gem. Jianu miał w nim okazje, żeby doprowadzić do tie-breaka, ale jej nie wykorzystał. Chwilę później reprezentant Biało-Czerwonych wywalczył sobie drugą piłkę setową, która okazała się dla niego szczęśliwa i objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania to również zawodnik znad Wisły jako pierwszy zdobył przełamanie na 3:1. Rywal błyskawicznie odrobił jednak stratę. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego podania aż do dziesiątego gema. W końcówce partii to ponownie Polak zachował więcej zimnej krwi. Jianu miał szanse, żeby wyrównać na 5:5, ale jej nie wykorzystał. Chwilę później Majchrzak wypracował sobie pierwszą piłkę meczową i po dwóch i półgodzinie walki mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

O drugi w tym sezonie tytuł Kamil Majchrzak zagra z Jayem Clarkiem. W styczniu Polak zwyciężył w Monastyrze w imprezie z pulą nagród 15 tysięcy dolarów.


Wyniki

Półfinał singla

Kamil Majchrzak (Polska, WC) – Filip Cristian Jianu (Rumunia, 3) 7:5 6:4