Hat-trick Hurkacza?

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz zagra z Lucasem Pouille’em w meczu pierwszej rundy turnieju rangi ATP World Tour 500 w Tokio. Dla Polaka to debiut w drabince turnieju głównego w stolicy Japonii.

Przed rokiem wrocławianin był 96. tenisistą świata i odpadł w eliminacjach Rakuten Japan Open Tennis Championships. W tym roku, jako zawodnik z top 40, Hurkacz ma pewne miejsce zarówno w drabince turnieju singlowego, jak i deblowego.

Pierwszym rywalem Polaka będzie Lucas Pouille. Francuz jest w Tokio rozstawiony z numerem pięć, ale wrocławianin nie ma podstaw, by się go obawiać. W tym roku panowie spotykali się dwukrotnie i oba pojedynki wygrał Hurkacz. Na lepszego z tej pary w drugiej rundzie będzie czekać zwycięzca pojedynku między Yoshihito Nishioką a Joao Sousą. Zaś w ćwierćfinale może czekać największa gwiazda turnieju, lider rankingu – Novak Dźoković. Dla Serba jest to debiut w japońskiej imprezie. Wybrał ją kosztem Pekinu, gdyż to w stolicy Japonii za rok odbędą się igrzyska olimpijskie. Mieszkający w Monte Carlo tenisista pragnie sięgnąć w nich po złoty medal.