Hechingen: dwie Polki w grze

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: Artur Rolak

Barbara Sobaszkiewicz pewnie awansowała do II rundy turnieju Hechingen Ladies Open. Polka w pierwszym meczu fazy zasadniczej pewnie pokonała Niemkę, Katharinę Lehnert. W grze pozostaje również Paula Kania, która awans do II rundy wywalczyła jeszcze we wtorek.

Nasz zawodniczka dobrze rozpoczęła środowe spotkanie. Sobasziewicz już przy pierwszej okazji przełamała rywalkę i prowadziła 2:0. Lehnert szybko odrobiła straty, jednak ponownie straciła własne podanie i Basia prowadziła 3:1. Polka pozwoliła jednak rywalce na wyrównanie, jednak od stanu 3:3 przejęła inicjatywę i wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga partia rozpoczęła się od serii pięciu przełamań. Więcej spokoju przy własnym serwisie zachowała Sobasziewicz, która po objęciu prowadzenia 3:2 nie oddała już przeciwniczce ani jednego gema i triumfowała 6:3, 6:2.

Z turniejem pożegnała się natomiast Katarzyna Kawa, która po zwycięstwie w pierwszym secie przegrała dwie kolejne partie meczu Tiną Schiechtl.

Barbara Sobaszkiewicz (Polska) – Katharina Lehnert (Niemcy) 6:3, 6:2
Tina Schiechtl (Austria) – Katarzyna Kawa (Polska) 2:6, 6:0, 7:6