Henman: Draper może zaskoczyć Nadala

/ Anna Niemiec , źródło: tennisworldusa.com, foto: AFP

Rafael Nadal w zeszłym roku był bezkonkurencyjny podczas Australian Open. Obronę tytułu rozpocznie od pojedynku z Jackiem Draperem. Tim Henman uważa, że jego rodak ma dużą szansę sprawić niespodziankę i wyeliminować 22-krotnego mistrza wielkoszlemowego.

Młody Brytyjczyk ma za sobą dobry początek sezonu. W turnieju ATP 500 w Adelajdzie dotarł do półfinału, w którym przegrał dopiero z późniejszym zwycięzcą Soon-Woo Kwonem. Tego samego nie można powiedzieć o utytułowanym Hiszpanie, który występował w United Cup i przegrał swoje obydwa mecze z Cameronem Norrie i Alexem de Minaurem.

Myślę, że to będzie świetna okazja dla Jacka – powiedział Henman w rozmowie z Eurosportem. – Siedział obok kortu i oglądał jak Cameron pokonał Nadala w United Cup. Myślę, że można uczciwie powiedzieć, że jest obecnie podatny na zranienia na korcie. Przegrał dwa pierwsze mecze w sezonie. Na pewno od tego momentu trenował bardzo ciężko, ale każdy potrzebuje potwierdzenia swojej formy podczas meczu. Z kolei Jack z dobre strony pokazał się w Adelajdzie. Myślę, że jeśli chodzi o rywalizację z najlepszymi graczami na świecie, to pierwsza runda to dobry moment, żeby spróbować ich zaskoczyć. Pod tym względem Jack nie będzie miał nic do stracenia, a mnóstwo do wygrania.

Rafael Nadal i Jack Draper, który zajmuje obecnie 40. miejsce w światowym rankingu, w Melbourne zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w karierze. Mecz rozpocznie się około 4.30 rano polskiego czasu.