Hobart. Ćwierćfinał nie dla Linette

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: Peter Figura

Rozstawiona z “6” Magda Linette przegrała 4:6, 4:6 z Lauren Davis w drugiej rundzie turnieju rangi WTA International w Hobart. Polka stawiała opór, ale finalnie nie dała rady młodszej Amerykance, z którą przegrała trzecie z czterech dotychczas rozegranych spotkań.

Polka nie poszła za ciosem i po efektownej wygranej nad Swietłaną Kuzniecową w pierwszej rundzie, w kolejnej musiała złożyć broń w starciu z 26-latką z Gates Mills. Obie zawodniczki znały się dość dobrze, bo przed środowym spotkaniem rywalizowały na korcie już trzykrotnie. Po ostatnim meczu Davis poprawiła bilans wygranych z poznanianką do 3-1 i awansowała do ćwierćfinału ostatniego przed Australian Open turnieju.

Przebieg środowego spotkania w obu partiach był mocno podobny. O zwycięstwie w każdym z setów decydowała przewaga jednego przełamania, które Amerykanka wypracowywała sobie w końcówce odsłony. Polka szczególny problem miała z utrzymaniem tempa gry przeciwniczki, która tego dnia czuła się na korcie jak ryba w wodzie. W przeciwieństwie do meczu z Kuzniecową, Linette była w środę mocno nieregularna, w konsekwencji czego popełniała wiele błędów – niestety w najważniejszych momentach spotkania. Przed Polką pozostaje już tylko wyjazd do Melbourne i walka w pierwszym wielkoszlemowym turnieju w sezonie. W Australian Open Linette powalczy o poprawienie wyniku z ubiegłego roku, jakim była pierwsza runda, w której przegrała z późniejszą triumfatorką Naomi Osaką. 

Rywalką Lauren Davis w ćwierćfinale w Hobart będzie Chinka Shuai Zhang, która w trzech setach wyeliminowała Ukrainkę Katerynę Kozłową. 


Wyniki

Druga runda singla

Lauren Davis (USA) – Magda Linette (Polska, 6) 6:4, 6:4