Hobart. Zhang w końcu może zostać na dłużej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

O tytuł turnieju Hobart International zagrają Zhang Shaui i Jelena Rybakina. W półfinale Chinka okazała się lepsza od Weroniki Kudermetowej, a reprezentantka Kazachstanu pokonała Heather Watson.

Jako pierwsze na korcie centralnym pojawiły się Zhang i Rosjanka. Spotkanie lepiej rozpoczęła tenisistka z Azji, która szybko odskoczyła na 4:1. Wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła i pewnie wygrała pierwszego seta. W drugiej odsłonie meczu gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do wyniku 4:4. W dziewiątym gemie Chinka jako pierwsza przełamała rywalkę, a chwilę później wykorzystała atut własnego serwisu i po 64 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Jestem podekscytowana, bo bardzo lubię ten turniej – przyznała po meczu turniejowa „czwórka”. – Dlatego co roku tu przyjeżdżam. Niestety w ostatnich latach przegrywałam bardzo wcześnie, więc nie mogłam zostać na dłużej. Bardzo się cieszę, że w tym roku się poprawiłam i wystąpię w finale singla i debla.

Finałową rywalką Zhang Shaui będzie Jelena Rybakina. Kazaszka w trzech setach, po ponad dwóch godzinach gry, okazała się lepsza od Heather Watson.