Holger Rune będzie kontynuował pracę z Borisem Beckerem

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

W ostatnich tygodniach Holger Rune powrócił do lepszej dyspozycji. Tenisista wystąpił w ATP Finals i zakończył sezon na ósmym miejscu w rankingu. Jedną z osób, która stała za odrodzeniem się Duńczyka, z pewnością był nowy trener – Boris Becker. Teraz wiemy, jakie będą dalsze losy tej współpracy.

Przypomnijmy, że Becker dołączył do sztabu Rune przed zawodami w Bazylei. Wpływ legendarnego Niemca na grę nowego podopiecznego był widoczny niemal od razu. 20-latek dotarł w Szwajcarii do półfinału, a w kolejnym turnieju – w Paryżu – zanotował ćwierćfinał, w którym pokonał go Novak Dżoković.

Rezultaty te pozwoliły Holgerowi na wyjazd do Turynu i udział w ATP Finals. W stolicy Piemontu reprezentant Danii pokonał tylko kontuzjowanego Stefanosa Tsitsipasa, ale i tak mógł być zadowolony z tego, jak grał w październiku i listopadzie.

Pozytywna ocena dotyczyła także Beckera. Niemiec ogłosił na swoim Instagramie, że w 2024 roku nadal będzie doradzał Rune. We wpisie byłego zawodnika czytamy:

Jestem bardzo podekscytowany faktem, że w przyszłym roku nadal będę pracować z Holgerem. Budujemy wokół niego ekipę, która pozwoli mu stać się swoją najlepszą wersją na korcie i poza nim.

W podobnym tonie wypowiedziała się wcześniej matka i agentka ósmego zawodnika świata. Aneke Rune przekazała duńskim mediom:

Już teraz cieszymy się na dalszą pracę z dotychczasowym teamem. Jestem zadowolona, bo udało nam się znaleźć grupę, w której Holger czuje się szczęśliwy i może się rozwijać. Dzięki temu znów możemy wyznaczać sobie duże cele i walczyć o pierwszy tytuł wielkoszlemowy.

Upływający rok był dla nas trudny. Zdarzały się dobre chwile, ale też rozczarowania i przeszkody. Mimo tego wiele się nauczyliśmy, a to doświadczenie jest konieczne, jeśli chcesz sięgać po najważniejsze trofea – podkreśliła Dunka na antenie TV2 Sport.

Holger Rune był już czwartą rakietą singlowego rankingu. Dotychczas wygrał cztery turnieje rangi ATP.