Holger Rune: Dżoković jest najlepszy!

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/www.firstsportz.com/www.sportskeeda.com/www.atptour.com, foto: AFP

O Novaku Dżokoviciu wiele można powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest bezbarwną postacią. Serb najczęściej wywołuje skrajne uczucia, a jego porównania do największych rywali – Rafaela Nadala i Rogera Federera – są przedmiotem nieustannych dyskusji. Głos w sprawie postanowił zabrać przedstawiciel tenisowej młodzieży, Holger Rune.

Nastolatek z Dani pierwszy raz zdobył się na porównanie Serba do pozostałych graczy wielkiej trójki już w minionym roku. – Dżoković powiedział mi wiele pożytecznych rzeczy. To zabawne, ponieważ zawsze to Federer i Nadal są wymieniani jako ci dobrzy, ale jeśli chodzi o przyszłe pokolenia, myślę, że Novak daje od siebie najwięcej – mówił w listopadzie dla serwisu Sportskeeda Duńczyk. – Nie słyszałem, żeby Federer czy Nadal udzielali młodym graczom zbyt wielu rad – dodał.

Perspektywiczny młodzieniec trenował z liderem rankingu ATP, przed rozgrywanym obecnie turniejem Serbia Open. Ponownie postanowił się wypowiedzieć i tym razem, poszedł o krok dalej. – Dżoković jest najlepszym tenisistą wszech czasów. Jest najbardziej bezinteresowny z wielkiej trójki. Trenowaliśmy razem w zeszłym roku i udzielił mi wielu rad, jak zachować spokój i radzić sobie w trudnych momentach – mówił Holger Rune.

Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z opinią Duńczyka, czy nie, jego postępy nie podlegają dyskusji. Nie zrobił aż takiej furory jak największy rywal z czasów juniorskich, Carlos Alcaraz, ale rezultaty ma imponujące. W minionym roku o tej porze był w czwartej setce! Ostatnie tygodnie również ma wyjątkowo udane. Na początku kwietnia wygrał Challengera w San Remo. Dodatkowo w Monte Carlo udało mu się przejść kwalifikacje, a w turnieju głównym wyeliminował Aslana Karajcewa. Obecnie zajmuje najwyższą, 72. pozycję w rankingu ATP.