Holger Rune o swoim charakterze i radzeniu sobie z emocjami

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/tennismajors.com, foto: AFP

Holger Rune udzielił ciekawego wywiadu podczas turnieju ATP w Monachium. W rozmowie z Jannikiem Schneiderem opowiedział między innymi o swoim charakterze oraz planach na przyszłość.

O Holgerze Rune jest ostatnio bardzo głośno w całym tenisowym świecie. Duńczyk wspina się w rankingu ATP, a także wypada coraz lepiej w najważniejszych turniejach. Podczas niedawno zakończonej imprezy w Monachium, rozmowę ze wschodzącą gwiazdą światowego tenisa przeprowadził portal Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zebraliśmy — naszym zdaniem — najciekawsze wypowiedzi zawodnika.

Szczerze mówiąc, odkąd jestem wysoko w rankingu, wiele się zmieniło, ale to wciąż ten sam ja. To wciąż ciężka praca i poświęcenie dla mojego sportu każdego dnia na korcie i poza nim. W Danii czuję, że otrzymuję mnóstwo wsparcia od mojego kraju. Czuję, że chcą dla mnie jak najlepiej — opisał zmiany w swoim życiu po zajęciu wysokich pozycji w rankingu oraz docenił wsparcie swojego kraju.

Rune został także zapytany o kupno domku w Kopenhadze oraz finanse. – Myślę, że kiedy zaczniesz robić lepiej, to samo przyjdzie. To nie jest rzecz, o której dużo myślę. To tylko bonus. Szczerze mówiąc, lubię być w Danii. Dlatego kupiłem mieszkanie i domek letniskowy i cieszę się, że tam jestem, chociaż mieszkam w Monte-Carlo. Ale moje serce z pewnością jest w Danii. Mam tam wielu przyjaciół. Lubię do nich wracać i w takim razie potrzebuję noclegu (uśmiech) – odpowiedział.

W wywiadzie nie zabrakło też tematu dotyczącego emocji. Duńczyk wspomniał o swoim niedawnym pojedynku z Jannikiem Sinnerem.- Wykorzystałem trochę negatywnych emocji jako paliwo i udało mi się zagrać znacznie lepiej. Powiedziałbym, że przez większość czasu gram lepiej, kiedy jestem spokojny i okazuję pozytywne emocje. Ale w meczach takich jak ten, kiedy nie jesteś w najlepszej formie, zwłaszcza przeciwko facetom tak dobrym jak Sinner, musisz znaleźć sposób. Jeśli tego nie zrobisz, przegrasz – stwierdził.

19-latek wyraził także interesującą opinię dotyczącą relacji i charakterów. – Nie możesz mieć 100 graczy w TOP100, którzy wszyscy są najlepszymi przyjaciółmi. Zawsze coś się wydarzy, jak na przykład między Zverevem a Miedwiediewem. Dla nas jako graczy na pewno byłoby łatwiej, gdybyśmy sami sobie z tym poradzili, ale dla fanów, publiczności, a nawet zdobycia nowych fanów, fajnie jest mieć pewne osobowości oraz gdy pewne rzeczy się dzieją i wychodzą na jaw. Tenis musi się stać czymś więcej niż tylko odbiciem piłki. Kibice podziwiają sport, ale także charaktery. Jeśli potrafisz to pokazać do pewnego stopnia, jest to pozytywna rzecz dla sportu.

Rune potwierdził także, że jego celem w 2023 roku wciąż pozostaje zostanie numerem jeden na świecie. Młody tenisista nieustannie wierzy, że uda mu się to osiągnąć już niedługo.