Holger Rune pragnie olimpijskiego medalu

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

 

Holger Rune przebojem wdarł się do ścisłej czołówki męskich rozgrywek tenisowych. Duńczyk zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w rankingu ATP i stawia sobie kolejne, ambitne cele.

Ostatni sezon był dla Rune przełomowy. W ciągu minionych dwunastu miesięcy zawodnik z Gentofte wygrał trzy turnieje, a największe wrażenie robił jego triumf w jesiennym Paris Masters. W zawodach rozgrywanych w słynnej hali Bercy 19-latek pokonał pięciu przedstawicieli najlepszej dziesiątki rankingu, wśród których znajdowali się między innymi Hubert Hurkacz, Carlos Alcaraz i Novak Dżoković.

Nowy rok oznacza dla Rune nowe wyzwania i oczekiwania. Duńczyk odpadł z Australian Open w czwartej rundzie, ale już myśli o kolejnych turniejach. Podczas podcastu Tennis Weekly zawodnik zdradził jedno ze swoich sportowych marzeń:

Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Paryżu sprawiają, że jestem mocno podekscytowany. Zawsze dobrze gram w tym mieście, więc tym bardziej się cieszę. To duży turniej i od dziecka pragnąłem na nim zagrać. To się wkrótce wydarzy, a moim wielkim celem jest zdobycie tam medalu.

Zawody olimpijskie zostaną rozegrane na ceglanej mączce. Fakt ten nie stanowi dla Rune problemu, ponieważ:

Mączka i beton to moje ulubione nawierzchnie. Brak mi jeszcze doświadczenia na trawie, ale sądzę, że mój agresywny styl pasuje także do niej. Potrafię się na niej poruszać, potrzebuję tylko nieco więcej treningu, by się do niej lepiej przyzwyczaić. Sądzę, że mogę grać na trawie tak dobrze, jak na innych podłożach.

Rune ma jednak także nieco bliższe cele. W styczniu 19-latek przyznał, że chciałby zostać numerem jeden na świecie:

Wierzę, że mogę tego dokonać. To moje założenie na rok 2023 – podsumował.

Holger Rune grał dotychczas w pięciu finałach rangi ATP Tour. Poza Paris Masters tenisista wygrał imprezy w Monachium i Sztokholmie.