Holger Rune wyleczył kontuzję i wyznaczył sobie cel na najbliższe tygodnie

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.ubitennis.net/, własne, foto: AFP

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla Holgera Rune. Duńczyk pojawiał się w turniejach, ale jednocześnie doskwierała mu przewlekła kontuzja. Czwarty tenisista świata zapewnia jednak, że kłopoty ma już za sobą i wyznaczył sobie cel na końcową cześć sezonu.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Rune bierze udział w zawodach w Pekinie. Start w chińskiej stolicy będzie dla niego okazją do odbicia się po serii kiepskich rezultatów, których przyczyną był także uraz pleców. Podczas konferencji prasowej młody zawodnik wrócił do tego zagadnienia, mówiąc:

– Problem z plecami dokuczał mi już od jakiegoś czasu. W wielu imprezach grałem, odczuwając ból. Nie można było dłużej odkładać tej sprawy. Należało zrobić przerwę i podjąć leczenie. Teraz wszystko jest już w porządku. Jestem w pełni gotowy i podekscytowany kolejnymi turniejami.

Bardzo ważnym celem pozostaje dla mnie kwalifikacja do ATP Finals. Przed nami wiele turniejów i dużo punktów do zdobycia. Nie będę oglądać się na rywali. Skupię się na sobie i na tym, co mam do zrobienia.

Pierwszym rywalem Rune w Pekinie będzie Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk ma za sobą trudny sezon, ale Duńczyk i tak docenił jego umiejętności i stwierdził:

Sądzę, że to będzie świetne spotkanie. Felix jest twardym przeciwnikiem i ma w dorobku wiele dobrych wyników. Będę musiał wywrzeć na nim presję. Gdy dasz mu zbyt wiele czasu, jest bardzo groźny – podsumował Holger.

W rankingu Race, który decyduje o kwalifikacji do finałów ATP, Holger Rune zajmuje obecnie ósmą lokatę.