Hongkong. Fręch pewnie pokonała Danilinę

Magda Linette odpadła z turnieju w Zhengzhou, ale nie oznacza to końca emocji związanych z występami polskich tenisistek w Azji. W Hongkongu walkę o rankingowe punkty dobrze rozpoczęła Magdalena Fręch, która pokonała w dwóch setach Annę Danilinę.

Polka mogła czuć się wyraźną faworytką tego spotkania, ponieważ jej rywalka specjalizuje się w grze podwójnej. Reprezentująca Kazachstan 28-latka była finalistką deblowych zmagań w Melbourne w 2022 roku i wygrała tegoroczny US Open w mikście, ale w singlu nie posiada znaczących osiągnięć. Wcześniej panie spotkały się raz – w 2022 roku. W kwalifikacjach do imprezy w Guadalajarze górą była Fręch.

Przewaga łodzianki na korcie była widoczna od początku meczu. W pierwszym secie Magda przełamała przeciwniczkę w trzecim i piątym gemie, a to wystarczyło jej do zapisania tej części meczu na swoim koncie. 25-latka miała drobne kłopoty w – zamykającym partię – własnym gemie serwisowym, ale ostatecznie nie dała odebrać sobie podania, a na tablicy pojawił się wynik 6:2.

Set drugi rozpoczął się dla naszej zawodniczki jeszcze lepiej niż pierwszy. Fręch wywalczyła „brejka” już w pierwszym gemie, którego rywalka zwieńczyła podwójnym błędem serwisowym. Zdobyta przewaga została potwierdzona przez łodziankę wygranym podaniem, co oznaczało, że może ona z większym spokojem podejść do kolejnych fragmentów rywalizacji.

W środkowej części seta trzecia rakieta naszego kraju mogła jeszcze mocniej zaznaczyć swoją dominację, ale nie wykorzystała break-pointa w trzecim gemie. Jednocześnie Fręch pozostawała pewna przy swoim podaniu i prowadziła spokojnie – 3:1.

Przełamanie uzyskane w kolejnym gemie dawało Polce jeszcze większy komfort i znacznie przybliżało ją do końcowego sukcesu. Luźno grająca Magda bez problemów dotarła do szczęśliwego – dla siebie – finału rywalizacji, wygrywając drugiego seta rezultatem 6:2.

W kolejnym pojedynku w Hongkongu Magdalena Fręch zmierzy się z – rozstawioną z numerem sześć – Włoszką Martiną Trevisan.