Hongkong. Piter w ćwierćfinale

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: , foto: AFP

Katarzyna Piter i Lidzija Marozawa nie zawiodły w pierwszej rundzie turnieju w Hongkongu. Pewnie pokonały reprezentantki gospodarzy. Polka i Białorusinka powalczą zatem o półfinał.

W przeciętnie obsadzonym turnieju rangi 250 w Hongkongu Katarzyna Piter i Białorusinka Lidzija Marozawa rozstawione są z „2”. W pierwszej rundzie nie miały wysoko zawieszonej poprzeczki. Po drugiej stronie siatki stanęły grające dzięki „dzikiej karcie” reprezentantki gospodarzy, którym tak naprawdę daleko do poziomu głównego cyklu. Być może Ching-laam Lai jeszcze go kiedyś osiągnie, ponieważ ma zaledwie 16 lat i stawia dopiero pierwsze kroki w seniorskich rozgrywkach. Lecz jej partnerka Chun-wing Sher jest dwukrotnie starsza i zwykle nie wychodzi poza turnieje ITF. I to te niższej rangi.

Mimo wszystko lokalne tenisistki w pierwszym secie dzielnie się broniły. Po utracie podania w trzecim gemie potrafiły nawet odrobić stratę. Konsekwencja i doświadczenie Białorusinki i Polki nie mogły jednak nie wziąć góry. W siódmym gemie udało im się zdobyć kolejnego breaka, którego już nie oddały.

Druga część meczu była zdecydowanie jednostronna. Zawodniczki z Hongkongu miały problem z wygrywaniem choćby pojedynczych punktów. Szczytem ich możliwości był jeden gem. W walce o półfinał Marozawą i Piter czeka już znacznie trudniejsze zadanie. Ich rywalkami będą utalentowana Rosjanka Mirra Andriejewa i Amerykanka Peyton Stearns lub, w przypadku niespodzianki, Rosjanka Amina Anszba i pochodząca z Mołdawii Czeszka Anastasia Detiuc.


Wyniki

Lidzija Marozawa, Katarzyna Piter (-, Polska, 2) – Ching-laam Lai, Chun-wing Sher (Hongkong, WC) 6:4, 6:1