Horror na początek

Niezwykle zacięty bój w pierwszej rundzie Zhengzhou Open stoczyły Alison Riske i Angelique Kerber. Amerykanka obroniła piłkę meczową i awansowała do drugiej rundy. Rywalizację w Chinach udanie rozpoczęła także Jelena Ostapenko.

Starcie niemiecko-amerykańskie lepiej rozpoczęła młodsza rodaczka sióstr Williams, która odskoczyła na 4:1. Leworęczna zawodniczka zdołała jednak odrobić stratę i w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej odsłonie meczu doszło do aż siedmiu „breaków”. Jednego więcej zdobyła Riske, dzięki czemu doprowadziła do wyrównania. W decydującej partii obie tenisistki również miały sporo problemów z serwisem. Każda z nich czterokrotnie straciła podanie i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce walka była bardzo zacięta. Kerber przy wyniku 6:5 miała piłkę meczową, ale trzy kolejne punkty zdobyła Amerykanka i to ona po 2 godzinach i 50 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Myślę, że to był naprawdę dobry mecz – przyznała 31-latka trenująca w Puszczykowie, która przegrała czwarty mecz z rzędu. – Obie zagrałyśmy na bardzo wysokim poziomie, o losach meczu zadecydowała jedna piłka tak naprawdę. Miałam swoje szanse, ale ona wspaniale zagrała w ważnych momentach. Postaram się wyciągnąć pozytywy z tego pojedynku i lepiej wystąpić w kolejnym tygodniu.

Kolejna rywalką Alison Riske będzie Zheng Saisai. Reprezentantka gospodarzy w dwóch setach wygrała z Bibiane Schoofs.

Do drugiej rundy awansowały również Polona Hercog, Ajla Tomljanovic, Jelena Ostapenko oraz trzy Francuzki Kristina Mladenovic, Fiona Ferro i Alize Cornet.