Horror na początek

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

Niezwykle zacięty bój w pierwszej rundzie Zhengzhou Open stoczyły Alison Riske i Angelique Kerber. Amerykanka obroniła piłkę meczową i awansowała do drugiej rundy. Rywalizację w Chinach udanie rozpoczęła także Jelena Ostapenko.

Starcie niemiecko-amerykańskie lepiej rozpoczęła młodsza rodaczka sióstr Williams, która odskoczyła na 4:1. Leworęczna zawodniczka zdołała jednak odrobić stratę i w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej odsłonie meczu doszło do aż siedmiu „breaków”. Jednego więcej zdobyła Riske, dzięki czemu doprowadziła do wyrównania. W decydującej partii obie tenisistki również miały sporo problemów z serwisem. Każda z nich czterokrotnie straciła podanie i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce walka była bardzo zacięta. Kerber przy wyniku 6:5 miała piłkę meczową, ale trzy kolejne punkty zdobyła Amerykanka i to ona po 2 godzinach i 50 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Myślę, że to był naprawdę dobry mecz – przyznała 31-latka trenująca w Puszczykowie, która przegrała czwarty mecz z rzędu. – Obie zagrałyśmy na bardzo wysokim poziomie, o losach meczu zadecydowała jedna piłka tak naprawdę. Miałam swoje szanse, ale ona wspaniale zagrała w ważnych momentach. Postaram się wyciągnąć pozytywy z tego pojedynku i lepiej wystąpić w kolejnym tygodniu.

Kolejna rywalką Alison Riske będzie Zheng Saisai. Reprezentantka gospodarzy w dwóch setach wygrała z Bibiane Schoofs.

Do drugiej rundy awansowały również Polona Hercog, Ajla Tomljanovic, Jelena Ostapenko oraz trzy Francuzki Kristina Mladenovic, Fiona Ferro i Alize Cornet.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Alison Riske (USA) – Angelique Kerber (Niemcy, 5, WC) 5:7 6:4 7:6(6)

Polona Hercog (Słowenia) – Meiling Wang (Chiny, Q) 6:3 6:4

Ajla Tomljanovic (Australia) – Lesley Kerkhove (Holandia, Q) 6:2 6:0

Jelena Ostapenko (Łotwa) – Xiaodi You (Chiny, Q) 6:3 0:6 6:2

Kristina Mladenovic (Francja) – Ying-Ying Duan (Chiny, WC) 6:2 6:3

Fiona Ferro (Francja) – Zhaoxuan Yang (Chiny, WC) 6:2 6:3

Saisai Zheng (Chiny) – Bibiane Schoofs (Holandia) 7:6(4) 6:1

Alize Cornet (Francja) – Jia-Jing Lu (Chiny, Q) 7:6(1) 6:1