Houston. Debiutancki falstart Piotra Matuszewskiego

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: Peter Figura

Na pierwszej rundzie występ w turnieju ATP 250 w Houston zakończył Piotr Matuszewski. Dla drugiego w rankingu deblowym ATP polskiego tenisisty był do debiutancki występ w imprezie głównego cyklu.

Piotr Matuszewski to obecnie 114. deblista świata. Dotychczas kaliszanin rywalizował w imprezach rangi ATP Challenger. W tym roku może się pochwalić trzema finałami turniejów na tym poziomie z których dwa zakończyły się wygraną Polaka i jego deblowego partnera.

Matuszewski i Matthew Christopher Romios, którzy na początku marca sięgnęli po tytuł mistrzowski w New Dehli, tym razem spróbowali sił w turnieju głównego cyklu i udali się do Houston. I niestety debiutancki start zakończyli już po pierwszym meczu w którym polsko-australijski duet musiał uznać wyższość Williama Blumberga oraz Johna Peersa.

Pierwsza odsłona nie miała większej historii. W ciągu osiemnastu minut Amerykanin i Australijczyk wygrali wszystkie sześć gemów. Chociaż przy stanie 4:0 Matuszewski oraz Romios mieli trzy szanse na przełamanie serwisu oponentów. W drugiej partii „nasi” nawiązali walkę. Rozstrzygającym okazał się szósty gem. Nasi ponownie nie zdołali utrzymać serwisu i pozwolili rywalom na wypracowanie przewagi, której tamci nie oddali już do końca.


Wyniki

Pierwsza runda:

W. Blumberg. J. Peers (USA, Australia) – P. Matuszewski, M. Ch. Romios (Polska, Australia) 6:0, 6:3