Houston. Garin zakończył chilijską suszę

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Christian Garin pokonał 7:6(4), 4:6, 6:3 Caspera Ruuda w finale turnieju w Houston. Dla chilijskiego tenisisty jest to pierwszy tytuł mistrzowski w głównym cyklu ATP Tour.

Chilijski tenisista przed niespełna miesiącem dotarł do finału turnieju w Sao Paolo, gdzie musiał uznać wyższość Guido Pelli. W niedzielę natomiast jako pierwszy po ponad dekadzie reprezentant swojego kraju sięgnął po tytuł mistrzowski.

O losach pierwszej partii zadecydował tie-break. W drugiej odsłonie Ruud przełamał rywala w szóstym gemie i doprowadził do wyrównania w meczu. W decydującym secie Norweg najpierw nie wykorzystał trzech szans na przełamanie podania rywala w czwartym gemie, a następnie przegrał swój serwis. Garin takiego prezentu nie wypuścił już z rąk i po ponad 2,5 godzinnej walce zapewnił sobie pierwszy tytuł mistrzowski.

Wygrywając w Houston, Chilijczyk został pierwszym mistrzem turnieju z cyklu ATP Tour ze swojego kraju od 10 lat, gdy w lutym 2009 roku rywalizacje w Vina del Mar wygrał Fernando Gonzalez. Z kolei Casper Ruud nie został pierwszym Norwegiem z tytułem mistrzowskim, ale dorównał swojemu ojcu, który w 1995 roku walczył o tytuł mistrzowski w Bastad.


Wyniki

Finał singla:
Christian Garin (Chile) – Casper Ruud (Norwegia) 7:6(4), 4:6, 6:3