Houston. Nadchodzi nowy mistrz

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Chrisian Garin powalczy z Casperem Ruudem o tytuł mistrza imprezy w Houston. Dla obu tenisistów jest to szansa na pierwszy tytuł mistrzowski głównego cyklu.

Chilijczyk i Norweg walczyli ze sobą w ubiegłym miesiącu w półfinale turnieju w Sao Paola, a teraz staną po dwóch stronach siatki w pojedynku, którego stawką będzie tytuł mistrzowski.

Garin w sobotnim półfinale pokonała finalistę imprezy z roku 2010 i 2015 Sama Querreya. W pierwszej partii tenisista z Południowej Ameryki był dwie piłki od przegrana seta, ale ostatecznie przeważyła szalę zwycięstwa na swą stronę w tie-breaku. W drugiej odsłonie już kontrolował sytuację między innymi dzięki bardzo dobremu serwisowi, wygrał 16 z 19 rozegranych punktów przy swoim podaniu, i wystąpi w drugi tegorocznym finale.

Jego rywalem będzie Casper Ruud, który musiał poczekać na swojego półfinałowego rywala. Deszcz sprawił, że mecz ćwierćfinałowy między Danielem Elahim Galanem i Jordanem Thompsonem został przerwany w trzecim secie. W sobotę tenisiści wrócili do gry, a awans do półfinału zapewnił sobie reprezentant Kolumbii.

W półfinale Ruud pokonał w dwóch setach Galana, chociaż w pierwszej partii rywal prowadził już 5:2. Norweg zdołał jednak odrobić straty i zagra w swym pierwszym finale głównego cyklu.

To niesamowite uczucie awansować do pierwszego w karierze finału. Właśnie dla takich chwil się ciężko pracuje. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby w niedzielę osiągnąć zwycięstwo – przyznał na pomeczowej konferencji Ruud, który w poniedziałek zadebiutuje w top 70 rankingu ATP.