Houston. Opelka triumfatorem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Reilly Opelka okazał się lepszy w amerykańskim finale turnieju rangi ATP 250 w Houston. 24-latek pokonał Johna Isnera 6:3, 7:6(7) i dzięki temu zwycięstwu sięgnął po czwarty tytuł głównego cyklu w karierze.

Przed rozpoczęciem starcia Opelki z Isnerem trudno było jednoznacznie stwierdzić, kto ma większe szanse na zwycięstwo. Jedno było jednak praktycznie pewne – obaj tenisiści w dużej mierze opierają swoją grę na serwisie.

Nie inaczej było w tym spotkaniu. Na koncie Opelki zapisano dziesięć asów, a jego rywal dokonał tej sztuki ośmiokrotnie. W wyrównanych meczach tak małe różnice często odgrywają bardzo istotną rolę.

Tak też było tym razem. W końcówce pierwszego seta Opelka wykorzystał chwilowo gorszą dyspozycję Isnera i zdołał wreszcie przełamać swojego rywala.

Natomiast drugą partię rozstrzygał tiebreak, w którym starszy z Amerykanów miał trzy piłki setowe, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Ostatecznie więc to Opelka mógł cieszyć się ze zwycięstwa 6:3, 7:6(7) i zostania mistrzem turnieju w Houston. To czwarty tytuł w dotychczasowej karierze 24-letniego tenisisty.


Wyniki

Finał singla:

Reilly Opelka (USA, 3) – John Isner (USA, 4) 6:3, 7:6(7)