Hua Hin. Kawa nie sprawiła niespodzianki

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: WSG

Katarzyna Kawa na drugiej rundzie zakończyła występ w Thailand Open. Polka przegrała 3:6, 4:6 z rozstawioną z numerem 3 Chinką Qiang Wang.

Katarzyna Kawa i Qiang Wang nie miały okazji wcześniej ze sobą grać. Stawką pojedynku Polki i Chinki był awans do ćwierćfinału imprezy w Hua Hin. Niestety dla polskich kibiców, nasza reprezentantka nie sprawiła niespodzianki i to tenisistka rozstawiona z „3” powalczy o półfinał.

Początek spotkania był nerwowy w wykonaniu Kawy, gdyż od razu straciła podanie. Polka starała się nadawać tempo wymianom i to ona częściej atakowała, jednak zawodziła ją skuteczność. Z kolei Wang cierpliwie przebijała piłki i była nastawiona na grę z kontry. W efekcie na koniec seta China ponownie przełamała rywalkę, wygrywając partię za trzecią piłką setową.

Druga odsłona znowu nie rozpoczęła się pomyślnie dla naszej tenisistki. Faworytka meczu wyszła na prowadzenie 3:0. Kawa grała nierówno i nie mogła złapać odpowiedniego rytmu. Nie poddawała się jednak i próbowała wywierać presję na rywalce. Przyniosło to efekty w piątym gemie, kiedy to Wang przydarzyła się chwila słabości. Polka odłamała, a następnie doprowadziła do wyrównania 3:3. Kawa nie poszła jednak za ciosem i przegrała kolejne dwa gemy. Zdołała odrobić jeszcze straty, ale w kluczowym momencie ponownie nie pomógł serwis.

Ostatecznie Qiang Wang mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału po 90 minutach gry.

Qiang Wang (Chiny, 3, WC) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:3, 6:4