Hua Hin. Linette powalczy o półfinał. Na drodze kolejna Chinka

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

18-letnia Chinka Wang Xiyu będzie kolejną przeciwniczką Magdy Linette w turnieju WTA International w Hua Hin. Polka będzie faworytką w starciu z mniej doświadczoną rywalką, a stawką piątkowego spotkania będzie awans do półfinału rozgrywek w Tajlandii. 

Po nieudanym początku sezonu i porażce w pierwszej rundzie Australian Open, Magda Linette wyraźnie odżyła. W niedawnych rozgrywkach Pucharu Federacji była jedną z najjaśniejszych postaci w polskiej reprezentacji, a w Hua Hin potwierdza tylko swoją dobrą formę. Ostatnie spotkanie z Peng Shuai nie należało do najłatwiejszych, ale finalnie Polka zamknęła je w dwóch partiach i pewnie awansowała dalej. 

Na początku, chciałam za bardzo grać jak ona – powiedziała po czwartkowym spotkaniu z Chinką Magda Linette. – Później zdałam sobie sprawę, że muszę zwolnić i nieco ją poruszyć po korcie. Finalnie znalazłam drogę do celu, ale kosztowało to nieco sił i bardzo dobrych zagrań – dodała. 

Zagrania te nie przeszły bez echa, a kilka z nich zostało docenionych na oficjalnych kanałach WTA. W piątek kilka spektakularnych akcji także się przyda, bo po drugiej stronie siatki stanie kolejna z reprezentantek Kraju Środka – Wang Xiyu. Co prawda 18-letnia Chinka to mniej doświadczona tenisistka od ostatniej przeciwniczki Linette, ale zlekceważyć jej nie można. Wang to bowiem zwyciężczyni juniorskiego US Open sprzed półtora roku, która w pierwszej rundzie w Hua Hin wyeliminowała turniejową “dwójkę” i 15. zawodniczkę świata – Chorwatkę Petrę Martić. 

Chinka, podobnie jak Polka, w Hua Hin nie straciła jeszcze seta. Jeśli jednak Linette zagra na swoim dobrym poziomie, nie powinna mieć problemów z najbliższą przeciwniczką, która oprócz wtorkowego zwycięstwa nad Martić, nie ma w dorobku zwycięstw nad równie wysoko sklasyfikowanymi zawodniczkami. Jej pozycja w rankingu nie pozwala bowiem na udział w największych turniejach WTA, a jeśli już się do nich dostanie, to prędzej na zasadzie „dzikiej karty” od chińskich organizatorów. 

Zawodniczki wejdą na kort centralny w Hua Hin jako drugie w kolejności. Wcześniej o 8:00 polskiego czasu w pierwszym ćwierćfinale o awans do najlepszej “czwórki” powalczą Rumunka Patricia Maria Tig i Chinka Zheng Saisai. Spotkanie to wyłoni rywalkę w półfinale dla zwyciężczyni pojedynku Linette – Wang.