Hua Hin. Linette z drugim tytułem!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette w Hua Hin sięgnęła po drugi singlowy tytuł w głównym cyklu. W finale Polka bez większego problemu uporała się ze szwajcarską kwalifikantką, Leonie Kueng. W nieco ponad godzinę poznanianka zwyciężyła 6:3, 6:2.

Magda Linette w meczu z 19-letnią Leonie Kueng była zdecydowaną faworytką. Szwajcarka to tenisistka z trzeciej setki światowego rankingu, która dopiero drugi raz występuje w głównej drabince zawodów WTA. W Hua Hin odprawiała już jednak z kwitkiem wyżej notowane rywalki. To ona była też przeciwniczką Igi Świątek w finale juniorskiego Wimbledonu w 2018 roku.

Polka od początku przejęła jednak kontrolę nad wydarzeniami na korcie i była bliska przełamania już w pierwszym gemie serwisowym Kueng. Rywalka wybroniła wówczas dwa break pointy. Sama Linette nie miała w pierwszej partii żadnego problemu z utrzymaniem podania – ani razu nie musiała bronić się przed przełamaniem. Wykorzystała za to jedną z dwóch szans w szóstym gemie i zwyciężyła dzięki temu 6:3.

W drugim secie przewaga poznanianki była jeszcze większa. Linette pierwszego breaka zdobyła już w gemie otwarcia, a później potwierdziła przewagę, przełamując rywalkę raz jeszcze. Kueng przy stanie 1:2 miała też szansę na odrobienie strat, lecz jedyny break point, którego musiała bronić poznanianka, zakończył się po myśli naszej tenisistki. Po godzinie i 16 minutach było już po wszystkim – Polka zwyciężyła 6:3, 6:2.

Dla naszej tenisistki tytuł w Hua Hin jest drugim w głównym cyklu (na cztery finały). To zwycięstwo sprawi też, że Linette już w poniedziałek znajdzie się na najwyższej pozycji w karierze w rankingu WTA – będzie 33. tenisistką świata. Oznacza to dla niej debiut w TOP 40.


Wyniki

Finał singla:
Magda Linette (Polska, 5) – Leonie Kueng (Szwajcaria, Q) 6:3, 6:2