Hua Hin. Linette zatrzymała utalentowaną Chinkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette zagra o finał imprezy Thailand Open. W piątek Polka w trzech setach pokonała mistrzynię juniorskiego US Open z 2018 roku Wang Xiyu i wyrównała ubiegłoroczne osiągnięcie.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Chinki. Młodsza z tenisistek dużo lepiej radziła sobie z wietrznymi warunkami i dzięki bardzo agresywnej grze szybko odskoczyła na 4:0. Leworęczna tenisistka utrzymała wypracowaną przewagę i pewnie zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Poznanianka nie zamierzała się jednak poddawać. Od początku drugiej odsłony spotkania starała się częściej przejmować inicjatywę. Przyniosło to efekt w postaci przełamania w trzecim gemie. Agresywniejsza gra Linette sprawiła, że tenisistka z Azji zaczęła popełniać zdecydowanie więcej błędów. Turniejowa „piątka” utrzymała przewagę „breaka” do końca seta, a w dziewiątym gemie po raz drugi odebrała podanie rywalce i doprowadziła do wyrównania.

Reprezentantka Polski dobrze rozpoczęła również decydującą partię. Przełamała przeciwniczkę w drugim gemie, dzięki czemu odskoczyła na 3:0. Wang przy wyniku 2:4 miała trzy szanse, żeby odrobić stratę, ale żadnej z nich nie wykorzystała. W dziewiątym gemie Chinka wypracowała sobie jeszcze jednego „breakpointa”, ale Linette i tym razem się wybroniła, a chwilę później zakończyła mecz przy pierwszej piłce meczowej.

O finał Thailand Open Magda Linette zagra z Patricią Marią Tig. Rumunka w dwóch setach pokonała rozstawioną z numerem 4 Zheng Saisai.