Hua Hin. Pewny awans Linette do ćwierćfinału!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette świetnie spisuje się w Tajlandii. Polka awansowała już do ćwierćfinału w Hua Hin. W czwartek w dwóch setach pokonała Chinkę Shuai Peng. W pierwszym secie mecz był wyrównany, ale w drugim poznanianka nie dała już rywalce szans.

Mecz nieco lepiej zaczęła doświadczona Chinka. Shuai Peng przełamała w trzecim gemie. Przewagę niedługo później straciła, jednak przez dużą część pierwszego seta to ona dyktowała warunki gry. W siódmym gemie znów zdobyła przewagę breaka, lecz Magda Linette nie dawała dziś za wygraną i po chwili wyrównała. W końcówce partii Polka przejęła inicjatywę. Wydawało się już, że o losach partii zdecyduje tiebreak. Peng serwowała na 6-6 i miała 40-0. Jednakże ostatecznie set zakończył się w tym gemie, bo poznanianka doprowadziła do równowagi, a potem wykorzystała drugą z piłek setowych.

Takie zakończenie seta podcięło skrzydła tenisistce z Azji. W drugiej partii zdołała ona wygrać tylko jednego gema. Ta część spotkania nie trwała nawet pół godziny. Po łącznie 95 minutach gry Linette mogła zatem świętować awans do ćwierćfinału.

W starciu o półfinał nasza zawodniczka ponownie będzie faworytką. Znów zmierzy się z Chinką, jednak tym razem będzie to 18-letnia Xiyu Wang. Utalentowana azjatka jest aktualnie notowana na 134. miejscu w rankingu WTA.