Hua Hin. Pierwszy finał w sezonie!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette poprawiła ubiegłoroczne osiągnięcie i awansowała do finału Thailand Open. Polka pokonała Patricię Marię Tig i w niedzielę stanie przed szansą na zdobycie drugiego tytułu w karierze.

Półfinałowe spotkanie lepiej rozpoczęła poznanianka, która przełamała rywalkę w czwartym gemie i objęła prowadzenie 3:1. Reprezentantka Polski nie cieszyła się jednak zbyt długo z wypracowanej przewagi. Cztery kolejne gemy wygrała rumuńska tenisistka i to ona była o krok od zapisania pierwszego seta na swoim koncie. Przy wyniku 5:4 Tig nie wykorzystała jednak atutu własnego podania i turniejowa „piątka” wyrównała na 5:5. Linette poszła za ciosem i kilka minut później rozstrzygnęła tę część meczu na swoją korzyść, przełamując rywalkę do 15 w ostatnim gemie.

W drugiej partii Polka przełamała rywalkę w szóstym gemie, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:2. W dziewiątym gemie 28-latka z Wielkopolski miała szansę, żeby zakończyć spotkanie przy pomocy własnego serwisu, ale Rumunka postawiła w tym momencie wszystko na jedną kartę i przełamała Polkę do zera. Chwilę później Tig nie była w stanie jednak utrzymać własnego podania i po godzinie i 34 minutach gry pierwsza rakieta Polski mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Dzięki sobotniej wygranej poznanianka awansuje do Top 40 światowego rankingu.

W finale Magda Linette zagra albo z Nao Hibino ale Leonie Kung. Polka w niedzielę stanie przed szansą, żeby zdobyć drugi tytuł w karierze w imprezie rangi WTA. W zeszłym roku podopieczna Marka Gellarda okazała się najlepsze w Bronx Open.