Hua Hin. Pogromczyni Williams na drodze Kawy

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: bellacup

Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy turnieju Thailand Open. Polka w trzech setach pokonała Ankitę Rainę i o ćwierćfinał zagra z Wang Qiang, która w Australian Open pokonała Serenę Williams.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Hinduska, która już w drugim gemie wypracowała sobie dwie szanse na przełamanie. Reprezentantka Polski wybroniła się jeszcze i utrzymała podanie, ale w czwartym gemie oddała serwis do zera. Kawa błyskawicznie odrobiła stratę, ale chwilę później ponownie nie była w stanie utrzymać podania. Tym razem Raina nie roztrwoniła już wypracowanej przewagi i zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Podopieczna Grzegorza Garczyńskiego znalazła się w sporych opałach już na początku drugiej partii i w pierwszym gemie musiała bronić dwóch „breakpointów”. Zrobiła to jednak skutecznie i utrzymała podanie, a chwilę później przełamała rywalkę do 15. Reprezentantka Indii w tej części meczu zaczęła mocno odczuwać trudne warunki atmosferyczne panujące w Hua Hin. Przy wyniku 0:3 poprosiła o pomoc medyczną, ale na niewiele to się zdało. Raina nie była w stanie nawiązać walki z Polką i Kawa błyskawicznie wyrównała stan rywalizacji.

W trzeciej odsłonie meczu Hinduska próbowała wrócić do gry, ale polska tenisistka jej na to nie pozwoliła. Trzecia rakieta Polski oddała rywalce tylko jednego gema i po godzinie i 40 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W drugiej rundzie Katrzyna Kawa zmierzy się z rozstawioną z numerem 3 Wang Qiang. Chinka w godzinę uporała się z rodaczką Han Xinyun.