Hua Hin. Szybki początek Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Obchodząca w środę 28. urodziny Magda Linette sprawiła sobie miły prezent w Hua Hin. Polka bez najmniejszych problemów awansowała do drugiej rundy zawodów WTA International. W nieco ponad godzinę uporała się z Kateryną Bondarenko, zwyciężając 6:2, 6:2.

Magda Linette jako jedna z ostatnich tenisistek przystąpiła w Hua Hin do meczu pierwszej rundy. Polka w środę obchodzi 28. urodziny i sama sprawiła sobie najlepszy prezent. W spotkaniu z Kateryną Bondarenko od początku prezentowała się zdecydowanie lepiej od rywalki, korzystając z jej dużej liczby błędów. Od razu zdobyła przełamanie, a później wybroniła trzy break pointy przy własnym podaniu.

W pierwszej partii Linette trzykrotnie wygrywała przy serwisie przeciwniczki, a sama oddała podanie tylko raz. W efekcie wygrała 6:2. Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. Nasza tenisistka zaczęła od prowadzenia 3:0 z podwójnym przełamaniem, później przydarzył się jej słabszy moment, lecz końcówka znów należała do Polki. Ostatecznie po 66 minutach rywalizacji Linette zwyciężyła 6:2, 6:2.

W drugiej rundzie rywalką poznanianki będzie Shuai Peng. Z Chinką Linette grała trzy lata temu w Kuala Lumpur, a Peng skreczowała wówczas w pierwszym secie.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Magda Linette (Polska, 5) – Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:2, 6:2