Hubert Hurkacz gwiazdą Mistrzostw Polski

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.pzt.pl, foto: AFP

Hubert Hurkacz będzie najwyżej rozstawionym tenisistą w rywalizacji mężczyzn podczas Mistrzostw Polski. Te zostaną rozegrane w dniach 13-19 lipca w Bytomiu. Najlepszy obecnie polski tenisista wystąpi również w turnieju deblowym.

Rywalizacja w turniejach ATP po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa zostanie wznowiona za nieco ponad miesiąc w Waszyngtonie. Tenisiści szukają wszelkich sposobów nie tylko, by trenować, ale również, by rywalizować. Tak, aby w połowie sierpnia być w pełni gotowymi do gry o dużą stawkę. Taką możliwość dają między innymi Mistrzostwa Polski, które w dniach 13-19 lipca odbędą się w Bytomiu. Zanosi się na to, że będzie to impreza niesamowicie mocno obsadzona, szczególnie jeżeli chodzi o rywalizację mężczyzn.

Z numerem jeden rozstawiony będzie Hubert Hurkacz. Tenisista z Wrocławia ostatnie miesiące spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie trenował i występował w imprezach pokazowych. Teraz 29. zawodnik świata ma sprawdzić formę podczas Mistrzostw Polski. Obok Hurkacza o singlowy tytuł powalczą Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Daniel Michalski, Paweł Ciaś czy Michał Dembek. Najlepszy obecnie tenisista ma również wystąpić w rywalizacji deblowej.

– Takiej obsady mistrzostwa Polski nie miały od dawna. Zwykle część zawodników w tym samym czasie grała o punkty w turniejach ATP i WTA, więc zawsze kogoś z najlepszych brakowało w stawce. Tym razem cała światowa czołówka czeka na wznowienie sezonu po pandemii, a impreza w Bytomiu jest doskonałą okazją do ogrania się, ale też do walki o rekordowe premie finansowe. Przypominam, że w tym roku pula nagród wynosi 200 tysięcy złotych, a złoci medaliści w singlu zainkasują po 27 tys. Jest więc o co rywalizować – powiedział podczas ogłaszania listy startowej tegorocznych Narodowych prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Wśród pań najwyżej rozstawioną zawodniczką będzie Katarzyna Kawa. Do Bytomia wybierają się również: Katarzyna Piter, Martyna Kubka, czy obrończyni tytułu – Stefania Rogozińska-Dzik. Zabraknie z kolei dwóch najwyżej notowanych w rankingu WTA zawodniczek – Igi Świątek i Magdy Linette.