Bella Cup

Hubert Hurkacz pewny gry w Indian Wells i Miami

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz w marcu wystąpi w dwóch turniejach serii ATP Masters 1000. Polak jest pewny gry w zawodach w Indian Wells oraz Miami. W kwalifikacjach zagrają Magda Linette i Iga Świątek.

Hubert Hurkacz zajmuje obecnie 73. lokatę w rankingu ATP. Jest to najwyższa pozycja, jaką wrocławianin może pochwalić się w dotychczasowej karierze. Miejsce w ósmej dziesiątce właśnie teraz okazuje się bardzo przydatne – nasz tenisista jest bowiem jednym z ostatnich graczy, którzy na podstawie rankingu dostali się do prestiżowych turniejów ATP Masters 1000 w Indian Wells oraz Miami.

W USA zagrają praktycznie wszyscy najlepsi tenisiści globu, na czele z Novakiem Dżokoviciem, Rafaelem Nadalem oraz Rogerem Federerem. Dla Huberta Hurkacza będzie to debiut w obu miastach – w poprzednich dwóch sezonach jego ranking był zdecydowanie za niski, aby być pewnym miejsca w głównych drabinkach i Polak wybierał zmagania w azjatyckich challengerach.

W ten weekend wrocławianin miał wystąpić w Rotterdamie, ale wycofał się ostatecznie z eliminacji z powodu nękającej go choroby. Możliwe, że zagra za tydzień w Marsylii, a przed wylotem do USA powinien wystąpić jeszcze w Dubaju, gdzie konieczny będzie jednak udział w eliminacjach.

W Indian Wells i Miami zagrać mają również Magda Linette oraz Iga Świątek. W przypadku obu Polek konieczny będzie jednak udział w eliminacjach. Może się więc zdarzyć, że po raz pierwszy od 2004 roku nie będziemy mieli żadnej naszej reprezentantki w głównej drabince jednego z tych turniejów. W latach 2005-2006 występowała tam Marta Domachowska, a w ostatnich dwunastu sezonach na amerykańskich kortach rywalizowała Agnieszka Radwańska.

Wilson