Hubert Hurkacz wystąpi w turnieju pokazowym w Miami

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Twitter, foto: AFP

Od poniedziałku do środy w Miami będzie mieć miejsce pokazowy turniej Altec/Stylinger Tennis Exhibition. W zmaganiach na Florydzie wystąpi Hubert Hurkacz. To drugi pokazowy turniej z udziałem najwyżej notowanego Polaka rozgrywany w dobie pandemii.

Huberta Hurkacza ostatnio mogliśmy oglądać na korcie podczas rozgrywanego na Florydzie na początku maja turnieju UTC Pro Series. Po niemal dwóch miesiącach wrocławianin znów weźmie udział w pokazowych zawodach. Ponownie będą to zmagania rozgrywane na Florydzie, a konkretnie w Miami. Hurkacz od marca wciąż trenuje w stanie znanym z wielu tenisowych aren.

W przeciwieństwie do kontrowersyjnych zawodów Adria Tour organizowanych przez Novaka Dżokovicia, tutaj kibice nie będą mogli dopingować zawodników z trybun. Mecze będą jednak transmitowane przez Tennis Channel.

Hurkacz będzie jedynym zawodnikiem spoza Stanów Zjednoczonych, który weźmie udział w tym turnieju. Polak w pierwszym meczu stanie naprzeciw utalentowanego Brandona Nakashimy. W zawodach wezmą również udział Tennys Sandgren, Sam Querrey, Mackenzie McDonald, Reilly Opelka, Steve Johnson oraz jego pomysłodawca JC Aragone.