Hubert Hurkacz z najlepszym wynikiem od czterech lat

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz w piątek powalczy w 1/4 finału turnieju ATP 1000 w Paryżu. Głównym celem wrocławianina na jeden z ostatnich turniejów w tym roku jest zapewnienie sobie miejsca w kończącym rok turnieju ATP Finals. Tym co może pomóc Polakowi w odniesieniu zwycięstw dających przepustkę do Turynu jest serwis.

Hubert Hurkacz w czwartek rozprawił się z Francisem Cerundolo i zapewnił sobie miejsce wśród ośmiu najlepszych singlistów paryskiego tysięcznika. Dzień wcześniej półfinalista Wimbledonu 2021 uporał się Roberto Baustistą. Podczas meczu z Hiszpanem nasz reprezentant zaserwował między innymi 19 asów serwisowych. To sprawiło, że licznik tych zagrań w statystykach Polaka w 2023 roku osiągnął liczbę czterocyfrową, czyli przekroczył 1000.

Jest to pierwszy taki wynik w męskim tenisie od 2019 roku, gdy tej sztuki dokonał John Isner. I to właśnie Amerykanin jest tenisistą, który w XXI wieku może się pochwalić największą liczbą sezonów w jakich przekroczył barierę tysiąca zaserwowanych asów serwisowych. Emerytowany już zawodnik, a w czasach kariery niejednokrotny deblowy partner Hurkacza w tym stuleciu czterocyfrową barierę serwisów nie odbioru przekroczył siedmiokrotnie. Drugi w tym zestawieniu Ivo Karlović zdołał dokonać tej sztuki czterokrotnie. Z kolei dwa razy tysiąc asów w jednym sezonie zaserwowali Kevin Anderson oraz Milos Raonić.

W piątek Hubert Hurkacz spróbuje poprawić swój wynik, a okazją do tego będzie mecz 1/4 finału przeciwko Grigorowi Dimitrowowi. Panowie wyjdą na kort centralny paryskiej AccorHotels Arena o godzinie 14:00. Będzie to pierwszy z piątkowych meczów ćwierćfinałowych.