Hubert w półfinale w Metz!

/ Adam Romer , źródło: Własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz idzie jak burza w kolejnych swoich występach w Metz. W piątkowym ćwierćfinale w niewiele ponad godzinę odprawił Arthura Rinderknecha. W półfinale zagra z Włochem Lorenzo Sonego.

 

W Metz Hurkacz ma niesamowitą serię zwycięstw. W 2021 roku wrocławianin wygrał turniej w Alzacji wygrywając  cztery mecze bez straty seta. Swoją serię kontynuuje w tym sezonie. W drugiej rundzie (w pierwszej miał wolny los) pokonał Dominika Thiema, a w piątek, znów bez straty seta Francuza Rinderknecha.

O losach pierwszego set zdecydowało jedno przełamanie. Polak odebrał serwis rywalowi w czwartym gemie wykorzystując drugiego „breakpointa”.

Początek drugiej partii był bardzo zacięty. Francuz bronił kolejnej szansy na przełamanie swojego serwisu, a potem sam nawet doczekał się takiej okazji. Jednak Hurkacz nie dał się przełamać i od stanu 2:2 zdemolował francuzkiego tenisistę. W ostatnich trzech gemach meczu nie przegrał ani jednego punktu, wygrywając ostatnie 14 punktów w meczu.

W sobotnim półfinale Polak zmierzy się z pochodzącym z Turynu Lorenzo Sonego, który w innym ćwierćfinale wygrał z Amerykaninem Sebastianem Kordą. Bilans dotychczasowych meczów między Hurkaczem a Włochem to 1-2. Wszystkie trzy spotkania były bardzo zacięte. W Wiedniu w 2020 roku Włoch wygrał po dwóch tie breakach. W tym samym roku, na początku sezonu w Auckland wygrywał Hurkacz, a przed trzema laty w Budapeszcie na korcie ziemnym lepszy był po trzech setach Włoch. Zapowiada się więc bardzo zacięty półfinał.


Wyniki

Wyniki ćwierćfinałów turnieju ATP w Metz:

Hubert Hurkacz (2) – Arthur Rinderknech (Francja) 6:3, 6:2;

Lorenzo Sonego (Włochy) – Sebastian Korda (USA) 6:4, 6:4.