Huesler za mocny dla Michalskiego, remis po pierwszym dniu

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Polska remisuje ze Szwajcarią po pierwszym dniu rywalizacji w ostatnim meczu fazy grupowej. Na zakończenie poniedziałkowych gier Marc-Andrea Huesler okazał się lepszy od Daniela Michalskiego.

Już przed meczem wiedzieliśmy, że wygrana Daniela byłaby ogromną niespodzianką. Kluczowym gemem w pierwszym secie pojedynku zawodników, których w rankingu ATP dzielą aż 204 pozycje, był ten numer cztery, kiedy to doszło do przełamania na korzyść Szwajcara. Przez następne minuty Polak nie potrafił postawić się w gemach serwisowych przeciwnika, który w pewny sposób zapisał pierwszego seta na swoim koncie.

Druga partia rozpoczęła się dla warszawianina w najgorszy możliwy sposób – od straty serwisu. Reprezentant Szwajcarii swoją wyższość nad Michalskim przypieczętował przełamując po raz kolejny, tym razem na 4:1. Od tamtego momentu Daniel przy serwisie rywala wygrał zaledwie dwa punkty. Huesler zakończył spotkanie w pięciu kwadransach wyrównując stan polsko-szwajcarskiej rywalizacji. Poziom prezentowany przez Hueslera okazał się niestety za wysoki, aby Damian mógł nawiązać z nim walkę.

Mecz Polska-Szwajcaria zostanie dokończony we wtorek. Około 7:30 rozpocznie się spotkanie Huberta Hurkacza ze Stanem Wawrinką, po którym na kort wyjdą Magda Linette i Jil Teichmann. Całość zakończy miskt.