Hurkacz czeka na przeciwnika

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz został rozstawiony z numerem trzy w turnieju Winston-Salem Open 2019 i w pierwszej rundzie ma wolny los.

Po imprezach w Toronto i Cincinnati przed tenisistami ostatnia prosta w przygotowaniach do US Open. Tenisiści, a wśród nich Hubert Hurkacz, powalczą na kortach twardych w Winston-Salem. Najwyżej notowany obecnie polski tenisista został rozstawiony w turniejowej drabince z numerem trzy i w pierwszej rundzie ma wolny los.

Wrocławianin o trzecią rundę zagra z lepszym z pary Duck Hee Lee – Henri Laaksonen, a w ewentualnej 1/8 finału rywalem Polaka może być ktoś z trójki: Feliciano Lopez (turniejowa ,,szesnastka”), Pablo Andujar, Nicolas Jarry. Natomiast w ćwierćfinale Hurkacz może trafić na turniejową „szóstkę”, Sama Querrey’a.

Wydarzeniem imprezy będzie z pewnością występ Andy’ego Murraya, który do turnieju głównego otrzymał dziką kartę. W drugiej rundzie Szkot może trafić na rozstawionego z „dwójką” Denisa Shapovalova.

W rywalizacji deblowej zaprezentują się Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polak i Brazylijczyk zostali rozstawieni z najwyższym numerem i na otwarcie zmagań zmierzą się z Marcelo Demolinerem i Dominiciem Inglotem.