Hurkacz gra dalej!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Huber Hurkacz udanie rozpoczął Wimbledon. Wrocławianin pokonał w pierwszej rundzie londyńskiego turnieju Serba Duszana Lajovicia. Nasz reprezentant wygrał 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie Wimbledonu spotkał się z najniżej rozstawionym zawodnikiem turnieju – Duszanem Lajoviciem. Nasz reprezentant jeszcze nigdy nie grał przeciwko 29-letniemu Serbowi, notowanemu w aktualnym rankingu ATP o 12 miejsc wyżej od Polaka.

Hurkacz świetnie rozpoczął to spotkanie. Po kilkunastu minutach prowadził już 3-0. Pewnie kontrolował przebieg pierwszej partii, nie dając rywalowi szans na odrobienie strat. Nieco nerwowy był jedynie ostatni gem. W nim Lajović miał jedynego breakpointa, którego jednak nie wykorzystał. Po 27 minutach gry tenisista z Wrocławia cieszył się z wygrania pierwszego seta 6-3.

Druga cześć meczu od początku była bardziej wyrównana. Na początku to wciąż Polak grał nieco lepiej i miał szanse na breaka, lecz stopniowo do głosu zaczął dochodzić Serb. W całym secie wybronił pięć okazji na przełamanie dla Hurkacza. Sam miał jedną, która jednocześnie była piłką setową. Nie zmarnował jej i tym samym wyrównał stan spotkania.

Kolejna partia również była wyrównana. Stopniowo Hurkacz odzyskiwał skuteczność swojej gry. W końcówce partii wyraźnie przejął inicjatywę. Przełamał bez straty punktu w siódmym gemie. Miał dwie piłki setowe na 6-3 przy podaniu Lajovicia, ale Serb się wybronił. Przy swoim serwisie Polak nie oddał już rywalowi punktu, wracając na prowadzenie.

Na początku czwartego seta Hurkacz wyszedł z bardzo trudnej sytuacji. W drugim gemie wyszedł z 0-40 i w sumie obronił aż sześć breakpointów. Ponownie nieznacznie lepiej od Lajovicia grał w dalszej części seta. W końcówce seta udało mu się przełamać na 5-4, dzięki czemu wystarczyło mu obronić swój serwis, by awansować do kolejnej rundy. Tak samo jak w czwartym secie nie oddał w tej sytuacji nawet punktu Lajoviciowi. Teraz Polak zagra z Leonardo Mayerem. Argentyńczyk pokonał pewnie Łotysza Ernestsa Gulbisa.