Hurkacz i Linette pewni występu, Świątek wśród oczekujących

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Magda Linette i Hubert Hurkacz są pewni występu w turnieju głównym na tegorocznym Wimbledonie. Szansę na pierwszy seniorski start na londyńskiej trawie ma również Iga Świątek. 

Tenisowy świat odlicza już dni do początku wieńczącego sezon na europejskich kortach ziemnych Roland Garros, a tymczasem organizatorzy Wimbledonu przedstawili listy zgłoszeń do swojego turnieju. Kluczowymi ze względu na to, kto już dziś ma pewne miejsce w trzeciej lewie Wielkiego Szlema, są notowania rankingów WTA i ATP z 20 maja. Na tej podstawie ostatnią wchodzącą na podstawie rankingu jest 101. w zestawieniu Wiera Łapko.

Spośród Polek pewna występu w turnieju głównym jest Magda Linette, a piątą oczekująca to Iga Świątek. Warszawianka albo musi poczekać na wycofanie się wyżej klasyfikowanych zawodniczek, albo liczyć na otrzymanie dzikiej karty. Polka jako mistrzyni juniorskich zmagań w ubiegłym roku nie jest bez szans na otrzymanie przepustki od organizatorów. Z zamrożonego rankingu, spośród pań, zdecydowały się skorzystać Anna-Lena Friedsam, Shelby Rogers oraz Coco Vandeweghe.

Wśród mężczyzn na czele listy uczestników znajduje się lider zestawienia najlepszych tenisistów świata i obrońca tytułu, Novak Dżoković. Ostatnim, jaki na podstawie rankingu znajdzie się w turnieju głównym, jest 98. tenisista notowania z 20 maja, czyli Thomas Fabbiano. O miejsce w drabince turnieju głównym nie muszą się też martwić tenisiści, którzy skorzystają z zamrożonego rankingu: Vasek Pospisil, Jozef Kovalik, Janko Tipsarević, Steve Darcis i Cedrik-Marcel Stebe. Spośród polskich tenisistów udziału w turnieju głównym pewien jest tylko Hubert Hurkacz.

Poza wrocławianinem oraz Linette i Świątek o udział w turnieju głównym zapewne będą walczyć inni polscy tenisiści: Kamil Majchrzak, Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. Oficjalna lista zgłoszonych do wimbledońskich kwalifikacji ukaże się w drugim tygodniu Roland Garros.