Hurkacz i Majchrzak bez zmian, Dźoković goni Connorsa

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak zachowali pozycje w najnowszym rankingu ATP. Swój 261. tydzień na czele zestawienia najlepszych tenisistów świata rozpoczął Novak Dźoković.

Najlepszy obecnie polski tenisista przygotowuje się do startów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, których zwieńczeniem będzie US Open. Mimo przerwy wrocławianin utrzymał miejsce w rankingu i wciąż jest 44. tenisistą świata.

W odróżnieniu od Hurkacza pewny udziału w ostatniej lewie Wielkiego Szlema nie jest jeszcze Kamil Majchrzak. Piotrkowianin walczy o cenne punkty za Oceanem. W zeszłym tygodniu co prawda wygrał pierwszy mecz w karierze w głównym cyklu, w Newport, ale wciąż pozostaje 102. tenisistą świata. Teraz walczy w Atlancie, gdzie po przejściu eliminacji zmierzy się w meczu pierwszej rundy z Matthew Ebdenem. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zadebiutuje on w Top 100 rankingu ATP.

Najdłużej na szczycie listy najlepszych tenisistów świata spędził dotychczas Roger Federer. Był tam przez 310 tygodni. Szwajcar jest obecnie trzecim tenisistą globu. Swój 261. tydzień na czele rankingu rozpoczął z kolei Novak Dźoković. Jeżeli Serb utrzyma pozycję do pierwszego notowania po tegorocznym US Open, wówczas zrówna się w liczbie tygodni na szczycie listy z Jimmym Connorsem. Drugie miejsce na świecie zajmuje obecnie Rafael Nadal.