Hurkacz i Majchrzak zagrają w Monte Carlo, na liście zgłoszeń jest też Dżoković

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/montecarlotennismasters.com, foto: AFP

Poznaliśmy dalsze plany startowe Hurberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Polscy tenisiści wystąpią w turnieju Rolex Monte-Carlo Masters. Na liście zgłoszeń do tej prestiżowej imprezy znalazł się również między innymi Novak Dżoković.

Tegoroczna edycja Rolex Monte-Carlo Masters odbędzie się w dniach 10-17 kwietnia. To jeden z najważniejszych turniejów w sezonie rozgrywanych na kortach ziemnych. Wiadomo już, że wezmą w nim udział polscy tenisiści – Hubert Hurkacz oraz Kamil Majchrzak. Pierwszy z nich aktualnie z powodzeniem występuje w BNP Paribas Open w Indian Wells.

Co ciekawe, na liście zgłoszeń do imprezy rozgrywanej w Monte Carlo znalazł się Novak Dżoković. Oznacza to, że turniej w Monako będzie drugim w tym sezonie, w którym Serb weźmie udział. Wszystko dzięki temu, że w tym państwie nie obowiązują tak rygorystyczne przepisy dotyczące szczepień przeciwko koronawirusowi jak chociażby w Australii, czy Stanach Zjednoczonych.

Oprócz Dżokovicia i polskich zawodników w Monte Carlo wystąpią również inni znani tenisiści. Na liście zgłoszeń widnieją nazwiska praktycznie całej czołówki rankingu ATP na czele z Daniiłem Miedwiediewem, Alexandrem Zverevem, Rafaelem Nadalem, Stefanosem Tsitsipasem, czy Matteo Berrettinim.