Hurkacz kontra Chaczanow w I rundzie!

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Triumfator trzech turniejów na kortach twardych w hali, Karen Chaczanow będzie pierwszym rywalem Huberta Hurkacza w rozpoczynającym się dzisiaj Erste Bank Open w wiedeńskiej Stadthalle.

Karen Chaczanow w ubiegłym tygodniu na ćwierćfinale zakończył występ w turnieju ATP 250 w Moskwie, gdzie bronił tytułu. Nie sprostał Andreasowi Seppiemu. Z kolei w chińskich imprezach, mianowicie ATP Masters 1000 w Szanghaju przegrał w 1/8 finału z Fabio Fogninim, a w Pekinie (ATP 500) w półfinale z Dominikiem Thiemem. Natomiast Hubert Hurkacz przegrał w Szanghaju podobnie jak Rosjanin na etapie 1/8 finału. W trzech setach lepszy był Stefanos Tsitsipas. W ubiegłym tygodniu wrocławianin nie grał w singlu.

W Wiedniu Hurkacz zagrał już jeden mecz, w I rundzie kwalifikacji debla. Polakowi partnerował Sam Querrey, ale nie udało im się awansować dalej.

W najnowszym notowaniu ATP Chaczanow plasuje się na 9. pozycji, a Hurkacz jest 35. Tenisiści nigdy ze sobą nie grali. Przeciwnikiem w II rundzie w Wiedniu dla jednego bądź drugiego będzie zwycięzca spotkania pomiędzy Węgrem Martonem Fucsovicsem a Włochem Lorenzo Sonego.

Do tej pory Chaczanow wygrał cztery imprezy w głównym cyklu ATP w karierze, z czego trzy w rok temu na kortach twardych w hali: Marsylii, Moskwie i Paryżu. Hubert Hurkacz ma koncie jedno turniejowe zwycięstwo. W sierpniu był najlepszy w Winston Salem. Polakowi zależy na dobrym występie w tym tygodniu, ponieważ w zeszłym roku o tej porze zdobył challengerowy tytuł w Brescie i straci w rankingu 110 punktów.

Mecz Huberta Hurkacza i Karena Chaczanowa organizatorzy Este Bank Open wyznaczyli jako czwarty w kolejności na kocie centralnym od godziny 14:00.