Hurkacz nie obroni tytułu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Hubert Hurkacz nie obroni mistrzowskiego tytułu Poznań Open. Polak przegrał w półfinale z Rudolfem Mollekerem, choć w obu setach miał przewagę przełamania. Niemiec w finale zmierzy się z Tommym Robredo.

Hubert Hurkacz przyjechał do Poznania, mając jasny cel – obronić zdobyty przed rokiem tytuł. Do tej pory nasz najlepszy tenisista radził sobie bardzo dobrze, bo w drodze do półfinału nie stracił ani jednego seta. W walce o finał jego rywalem był 18-letni Rudolf Molleker, jedna z nadziei niemieckiego tenisa. Polskim kibicom także nieco znany, bo w zeszłym roku był w półfinale Pekao Szczecin Open.

Początek meczu nie zapowiadał, że Hurkacz zejdzie tego dnia z kortu jako pokonany. Polak zaczął bowiem znakomicie – dwukrotnie przełamał rywala i prowadził już 4:1, a do tego przy własnym podaniu miał 40-15. Niestety, od tego momentu gra naszego tenisisty całkowicie się posypała. Wrocławianin przegrał pięć gemów z rzędu, w tym aż trzy przy własnym podaniu. W efekcie uległ też Mollekerowi w pierwszej partii – 4:6. Później turniejowy numer jeden poprosił o przerwę medyczną. Okazało się bowiem, że ma problemy z plecami.

Druga odsłona miała dość podobny przebieg. Hurkacz od razu przełamał Niemca i prowadził 2:0, lecz ten dość szybko odrobił straty. Przy stanie 3:3 nasz tenisista miał jeszcze jednego break pointa, ale nie zdołał go wykorzystać. Na koniec nie utrzymał natomiast podania i ostatecznie przegrał cały mecz 4:6, 4:6.

W finale Poznań Open Molleker zmierzy się z Tommym Robredo. Doświadczony Hiszpan, niegdyś piąta rakieta świata, bez problemów uporał się z Andreą Vavassorim, wygrywając 6:2, 6:1.